Salihu: I ndjeri Musliu një lider i cili ka dhënë ndihmesë të pashoqë

Nga Redaksia 19.01.2018 21:01

Kryetari i LR-PDSH-së, Sami Salihu theksoi se i ndjeri Jonuz Musliu ishte një lider i cili ka dhënë ndihmesë të pashoqë në përpjekje të vazhdueshme për të drejtat e popullit shqiptar të Luginës së Preshevës.

Sami Salihu LR-PDSH: 

Lajmi për ndarjen nga jeta të Kryetarit të Kuvendit Komunal të komunës së Bujanocit, është një hidhërim i madh për të gjithë ne dhe shqiptarët e Luginës së Preshevës.

Me vdekjen e tij, familja humbi birin, vëllain, bashkëshortin dhe babain e dashur.

Humbjen e tij, e ndjen fort çdo shqiptar, pasi z. Jonuz Musliu ishte një lider i cili ka dhënë ndihmesë të pashoqë në përpjekje të vazhdueshme për të drejtat e popullit shqiptar të Luginës së Preshevës. I spikatur në rolin e tij si lider politik i UÇPMB-së, do te mbahet mend për kontributin e tij të çmuar në çdo moment kyç të lidhur me fatet e Luginës.

Me ndarjen e tij nga jeta, bashkë me familjen, humbën shumë edhe miqtë, kolegët dhe i gjithë populli i Preshevës, për të cilin ai u përpoq pa u lodhur.

Ndaj, në këto ditë hidhërimi për familjen tuaj, më lejoni që në emrin tim personal si dhe në emër të çdo anëtari të Lëvizjes për Reforma në Partinë Demokratike Shqiptare, t'ju përcjell ngushëllimet tona më të sinqerta, duke u ndjerë pranë me ju në dhimbjen tuaj.

Kryetari i LR-PDSH-së, Sami SALIHU

Nga Redaksia 19.01.2018 21:01
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.