Milani ka gati ofertën për transferimin e Julian Brandt

Nga Redaksia 15.01.2018 12:01

Milani duket se do të tentojë përforcimin e skuadrës edhe gjatë afatit kalimtar të janarit.

Transferimet e verës së vitit të kaluar nuk kanë sjellë më të mirën në klub dhe kjo ka bërë që ‘Kuqezinjtë’ të mendojnë për përforcime.

Emri më i ri në listën e Milanit është mesfushori ofensivë gjerman, Julian Brandt.

Reprezentuesi gjerman ka shkëlqyer këtë edicion me Bayer Leverkusenin dhe ka tërhequr vëmendjen e Milanit.

Sipas mediave gjermane ‘Rossonerët’ janë të gatshëm të paguajnë rreth 25 milionë për transferimin e tij në ‘San Siro’.

Por skuadra italiane duhet ta mposhtë konkurrencën e Bayernit e cila gjithashtu e dëshiron mesfushorin ofensivë.

21-vjeçari iu bashkua Leverkusenit nga të rinjtë e Wolfsburg katër vite më parë, ndërsa kontrata e tij me klubin gjerman skadon në verën e vitit 2019.

Brandt këtë edicion ka shënuar pesë gola dhe ka asistuar në pesë të tjerë në 21 paraqitjet e tij me Leverkusenin. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 15.01.2018 12:01
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.