Shpallet konkurs për specializime në Fakultetin e mjekësisë në Shkup

Nga Redaksia 13.01.2018 18:44

Fakulteti i mjekësisë pranë Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup ka shpallur konkurs për 104 specializime dhe 8 subspecializime për vitin 2018.

Mund të aplikohet për 6 specializime për drejtimin nefrologji, nga pesë specializime në mjekësinë interne, kirurgji të përgjithshme, biokimi mjekësore, nga katër për kirurgji abdomenale, anesteziologji me mjekësi intensive, gjinekologji dhe akusheri, radiologji, ndërsa nga tre për pediatri spitalore dhe jashtë spitalore, dermatovenerologji, epidemiologji, kardiologji, infektologji, neurologji, ortopedi, etj.

Me këtë konkurs që fakulteti i mjekësisë e ka shpallur dje, janë paraparë nga dy specializime në kardiologji, endokrinologji, nefrologji dhe traumatologji.

Kërkesa për aprovimin e specializimit bashkë me dokumentacionin e plotë dorëzohet nga ana e institucionit privat ku është i punësuar personi konkurrues ose nga personi i papunë, më së voni 30 ditë nga dita e shpalljes së konkursit, te arkiva e Fakultetit të mjekësisë pranë Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup./Telegrafi/

 

 

 

Nga Redaksia 13.01.2018 18:44
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.