Bekim Fehmiu dhe Fernando Rey, një çast bisede në xhirime (FOTO)

Nga RedaksiaI 13.01.2018 10:29

Filmi i vitit 1970, bëri bashkë mes tjerash edhe Bekim Fehmiun dhe Fernando Rey.

“The Adventurers” me regji nga Harold Robbins, sjellë historinë e një djali i cili futet në rolin e një ‘playboy’, por i rreptë dhe agresiv pasi ka parë motrën dhe nënën e tij duke u vrarë nga trupat qeveritare në Cortoguay.

 

Bekim Fehmiu aktori legjendar shqiptar që depërtoi edhe në Hollivud, luan në këtë film afër me Fernando Rey.
Rey vjen në rolin e Jaime Xenos, i afërt i Daksit – rolin e të cilit e luan Bekim Fehmiu.

Në këtë fotografi, dyshja shihet në një skenë gjatë xhirimeve të filmit të famshëm, i cili arriti fitime prej 8 milionë dollarësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në Kanada, shkruan KultPlus.

Filmi është i bazuar në jetën e diplomatit dominikan Porfirio Rubirosa.

Rey ka qenë aktor i njohur spanjoll, i cili ndërroi jetë në vitin 1994. “The Adventurers” numërohet si një prej filmave më të mirë ku ka luajtur Bekim Fehmiu dhe tentimi i tij më i mirë për kinematografinë jashtë kontinentit evropian. / KultPlus.com

Nga RedaksiaI 13.01.2018 10:29
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.