Priten të punësohen në “Jumko” afro 35 punëtorë në Bujanoc, sa shqiptarë janë?

Nga Redaksia 12.01.2018 15:34

Përgatitja e objektit të kompanisë askionare “Jumko” po bëhet përballë shtëpisë së shëndetit në Bujanoc dhe Brenda muajit do të hapet departamenti i punës, ka thënë për portalin “Bujanovacke”, deputeti popullorë Nenad Mitroviq.

Sipas tij në fillim do të punësohen 30-35 punëtorë të cilët kanë kryer trajnimi ne fabrikën kryesore në Vrajë. 

“Bëhet fjalë për njerëzit nga Bujanoci të cilët do të sqarojnë se a dëshirojnë të punojnë në Vrajë apo të kalojnë në Bujanoc”, u shpreh Mitroviq.

Ai pret që reparti ir I të hapet afër objektit të fakultetit ekonomik në Bujanoc dhe në të ardhmen të hapen edhe vende të reja punës. 

Sipas informative jozyrtare gjatë vitit të kaluar afro 50 punëtorë nga komuna e Bujanocit kanë mbajtur trajnim në fabrikën “Jumko” ndërsa prej tyre nuk janë as 5 veta shqiptarë./Titulli.com/

 

Nga Redaksia 12.01.2018 15:34
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Regjistrohu

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *
Pseudonimi publikohet së bashku me komentin e postuar.

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.