Kur Kevin De Bruyne tregonte dashurinë e tij për Liverpoolin (Video)

Nga Redaksia 11.01.2018 13:36

Sot është një nga futbollistët më të mirë të Manchester Cityt, por kur ishte fëmijë kishte ëndërr të luante me Liverpoolin.

Kevin De Bruyne në një intervistë të tijën kur luante në akademinë e Gentit në Belgjikë ka treguar për ëndrrat e tij.

Si të gjithë fëmijët e tjerë edhe djaloshi Kevin ëndërronte të ishte pjesë e një klubi të madh, si Liverpooli, ndërsa idhull kishte Michael Owen.

 

De Bruyne ndonjëherë edhe kapiten te Manchester City

“Klubi im i pëlqyer është Liverpooli, ndërsa lojtari i pëlqyer është Michael Owen, do të doja të luaja një ditë”, kishte thënë De Bruyne.

Belgu në Ligën Premeir ka luajtur për Chelsean, ndërsa aktualisht është pjesë e Manchester Cityt.

 

John Stones, Kevin De Bruyne dhe Sergio Aguero

Ai ka bërë karrierë është në Gjermani te Wolfsburg.

De Bruyne është një nga lojtarët kryesor të Manchester Cityt që po donimon futbollin anglez këtë vit. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 11.01.2018 13:36
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.