Dhjetë futbollistët që ishin të pasur para se të bëheshin futbollist – Pirlo, Pique, Van Perise e Kaka në krye të listës (Foto)

Nga Redaksia 11.01.2018 13:34

Kur një futbollist arrin një kontratë profesionale me një klub të madh, ose luan për disa në njëri nga kampionatet më të mëdha, futet në listën e milionerëve dhe njerëzve të pasur.

Kur një futbollist arrin një kontratë profesionale me një klub të madh, ose luan për disa në njëri nga kampionatet më të mëdha, futet në listën e milionerëve dhe njerëzve të pasur.

Futbollistët në Evropë, por tani edhe në Kinë dhe SHBA janë super të paguar.

Por ka edhe nga ata që kanë lindur në familje të pasura.

Duke filluar nga ylli i Barcelonës, Gerard Pique, i cili gjyshin e tij e ka pasur presidenti të klubit.

Prindërit e tij janë, babai biznesmen e nëna drejtoresh e një spitali.

Robin van Persie vjen nga familje artistësh. Babai është skulptor, ndërsa mamaja është piktore dhe mësuese.

Ndërsa Mario Gotze është djali i Jurgen Gotze, profesor i Universitetit të Teknologjisë së Dortmundit.

Më poshtë i gjeni dhjetë futbollistë që ishin të pasur para se të luanin futboll. /Telegrafi/

Gerard Pique është djali i një biznesmeni dhe një drejtoreshe spitali

Frank Lampard e ka pasur babain ish-futbollist të famshëm të West Ham

Ndryshe nga shumica e brazilianëve, Kaka nuk ishte i varfër. Babai ishte inxhinier, ndërsa mamaja ishte mësuese

Robin van Persie vjen nga familje artistësh. Babai është skulptor, ndërsa mamaja është piktore dhe mësuese

Mido është djali i një ish-futbollisti dhe biznesmeni të suksesshëm

Ciprian Marica e ka babanë një nga tregtarët më të pasur rumunë

Mario Gotze është djali i Jurgen Gotze, profesor i Universitetit të Teknologjisë së Dortmundit

Al-Saddi Gaddafi është djali i ish-liderit të Libisë, Muammar Gaddafi

Hugo Lloris vjen nga një familje e lartë në Nisë të Francës. Babai është bankier, ndërsa nëna është avokat

 

Hugo Lloris

Andrea Pirlo ka lindur në një familje shumë të pasur. Babai i tij është sipërmarrës në Breshia

 

Nga Redaksia 11.01.2018 13:34
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.