Fansat zgjedhin ekipin e vitit në UEFA- Buffon në portë, Ramos e Marcelo në mbrojtje, Messi e Ronaldo në sulm (Foto)

Nga Redaksia 11.01.2018 13:31

Tifozët e futbollit kanë zgjedhur formacionin më të mirë për vitin e shkuar në faqen e UEFA-s.

Për formacionin kanë votuar gjithsej 8,779,639 persona.

Në portë më së shumti vota ka marr portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, i cili ka marrë 41.8 për qind të votave.

Në mbrojtje më shumë vota ka marr Dani Alves, Sergio Ramos, Giorgio Chiellini dhe Marcelo.

Ramos dhe Marcelo kanë qenë dukshëm më të votuarit.

Në mesfushë votat e tifozëve i kanë marrë Kevin De Bruyne, Toni Kroos dhe Luka Modric.

Sulmi përbëhet nga Eden Hazarad dhe dyshja e padiskutueshme Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. /Telegrafi/

 

Nga Redaksia 11.01.2018 13:31
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.