“Ard” me film-dokumentar për Rene Rexhepin

Nga Redaksia 11.01.2018 13:11

Rene Rexhepi është kuzhinieri më i mirë shqiptar, por edhe botëror.

 Restoranti i tij “Noma” në Kopenhagë të Danimarkës është zgjedhur katër herë “Restoranti më i mirë në botë”, shkruan albinfo.ch.

Televizioni gjerman “Ard” ka realizuar një film-dokumentar me kuzhinierin Rene Rexhepi.

Ai tregon se me punë dhe pasion të jashtëzakonshëm arriti suksese në karrierën e tij, derisa Rene ka prejardhje shqiptare.

Filmi-dokumentar është 90 minuta, ku edhe protagonistët tjerë flasin për kuzhinierin shqiptar, specialitetet e tij dhe gjithçka tjetër.

Rene ka lindur në Danimarkë, derisa babai i tij është nga Tetova. Ai ka jetuar në Maqedoni, aty ku edhe filloi me këtë zanat, ku një meritë të madhe ka familja e tij shqiptare.

 
 

Nga Redaksia 11.01.2018 13:11
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.