Manchester United arrin marrëveshje me PSG-në për Lucas Mouran

Nga Redaksia 09.01.2018 18:50

Manchester United ka arritur marrëveshje për transferimin e Lucas Mouras nga Paris Saint-Germain për 40 milionë euro.

Jose Mourinho është duke kërkuar futbollistë për ta përforcuar skuadrën, ndërsa janari mbetet një mundësi e mirë.

Sipas Gazzetta dello Sport, tashëm klubet kanë arritur marrëveshje për brazilianin.

Lucas që është 25 vjeç ka zhvilluar vetëm 72 minuta këtë sezon në Ligue 1.

Mësohet se çmimi që do të paguajnë anglezët është 35 milionë funte (39.7 milionë euro).

Ardhja e Neymar te PSG i ka zvogëluar dukshëm minuta e lojtarit.

Le Parisien shkruan se për lojtarin kishte interesim edhe nga Liverpooli.

Lucas ka shënuar 45 fola në 228 ndeshje me PSG-në. Ai ishte bashkuar nga Sao Paulo në vitin 2013.  /Telegrafi/

 

Nga Redaksia 09.01.2018 18:50
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.