KKZ: Akoma pa rezultate preliminare për zgjedhjet lokale në Preshevë, pritet vendimi për rivotim

Nga Redaksia 09.01.2018 12:18

Rezultati përfundimtar për zgjedhjet lokale të 24 Dhjetorit në komunën e Preshevës akoma nuk është publikuar për shkak të disa ankesave në komisionin komunal zgjedhorë.

Zeqir Miftari , kryetar i komisionit komunal zgjedhorë i tha Titulli.com se pritet të publikohen rezultatet preliminare ndërsa ato përfundimtare akoma nuk janë gati për shkak të disa ankesave në gjykatën administrative.

“Jemi në mbledhje akoma dhe nuk kemi marrë vendim lidhur me rezultatin e zgjedhjeve. Besojë se gjatë apo edhe ditëve tjera do të mundë të shpëlanin rezultatet preliminare dhe vendose për rivotimin”, u shpreh Miftari për Titulli.com.

Në bazë të të dhënave nga Komisioni Komunal Zgjedhorë ë zgjedhjet e parakohshme lokale në komunën e Preshevës më 24 Dhjetor rezultatet janë këto  Alternativa për Ndryshim  5504 vota, Partia Demokratike Shqiptare me 4550, Partia për Veprim Demokratik 1870 vota,  Lëvizja për reforma PDSH me 1490, lista serbe 894  dhe listat tjera shqiptare 964 vota./Titulli.com/

Nga Redaksia 09.01.2018 12:18
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.