Ngjan me Messin, luan si Messi – Djaloshi 12 vjeçar që shihet si paraardhës i argjentinasit (Foto/Video)

Nga Redaksia 08.01.2018 19:05

Barcelona kishte vendosur të nënshkruante me të kur ishte vetëm 12 vjeç.

Quhet Cristobal Munoz, ndërsa luante te Malaga, ndërsa transferimin e tij mediat e tij Spanjës e kishin shkruar si ‘rrëmbimin’ më të madh të viti.

Ai llogaritet një prej lojtarëve më perspektivë në futbollin spanjoll.

 Kur luante te Malaga

Ende pa mbushur një vit, Cristobal, ka treguar në fushën e lojës se jo më kot ishte shkruar për të.

Edhe pse në moshë të re, djaloshi ka treguar se është i jashtëzakonshëm.

 Cristobal Munoz në aksion

Ajo që ka tërhequr më shumë mediat sportive dhe tifozët e Barcelonës është ngjashmëria e skajshme e të riut me Messin.

Mënyra se si luan dhe shënon, ai konsiderohet si pasardhës i argjentinasit te Barcelona. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 08.01.2018 19:05
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.