Pica të vogla për mëngjes

Nga Redaksia 08.01.2018 09:59

Një mëngjes ideal për të gjithë familjen tuaj, e sidomos për fëmijët. Do t’i gëzoni pa masë, ndaj mos nguroni t’i përgatisni këto mini pica të thjeshta dhe shumë të shijshme njëkohësisht.

Përbërësit:

  • 2  panine (të zeza pa maja)
  • 1 domate
  • 1 lugë çaji vaj ulliri
  • 1 fetë proshutë
  • ¼ filxhan djathë mocarela
  • Brozilok i freskët
  • Rigon


Përgatitja:
Ngrohni paraprakisht furrën në temepraturën 220 gradë Celcius. Prejini paninet përgjysmë dhe shtoni mbi secilën prej tyre nga pak domate të prera, rigon dhe vaj ulliri.
Më pas hidhni pak nga proshuta e prerë në copa të vogla sëbashku me djathin mocarela.
Renditini në një tavë në të cilën keni vënë më parë një letër për pjekje. Vendosini në furrë të piqen 10 deri në 12 minuta, derisa djathi të shkrihet.
Dekorojini me pak borzilok dhe janë gati për t’u servirur.

 

Nga Redaksia 08.01.2018 09:59
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.