AS: Penalltia që e mbrojti Navas ndaj Iago Aspas duhet përsëritur

Nga Redaksia 08.01.2018 09:52

Real Madridi nuk u këndell nga humbja 0-3 ndaj Barcelonës, Los Blancos nuk arritën më shumë se një barazim 2-2 ndaj Celta Vigos.

Ndeshja vazhdon të komentohet mes tifozëve, por edhe në mediat spanjolle. 

Kjo për faktin se penalltia e mbrojtur nga Keylor Navas ndaj Iago Aspas në minutën e 72-të, kur rezultati ishte 1-2 në të mirë të Los Blancos duhej të përsëritur.

Kjo sipas AS se portieri i Realit në momentin kur sulmuesi i Celtas gjuajti topin drejt portës ishte dukshëm larg vijës së portës, gjë që është e ndaluar me rregullat e futbollit.

Gjyqtari Jamie Latre ishte pak metra nga e gjitha kjo, por nuk vendosi ta përsërisë penalltinë dhe kjo është shndërruar në debat.

Pra, nuk ka dyshim që futbolli në Spanjë ka nevojë për VAR dhe gjyqtar profesional sa më shpejt.  /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 08.01.2018 09:52
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.