Coutinho: Do i festoj sukseset e Liverpoolit, Barcelona një ëndërr

Nga Redaksia 08.01.2018 09:50

Philippe Coutinho ka folur për herë të parë si lojtar i Barcelonës pas transferimit nga Liverpooli për 160 milionë euro.

Normalisht braziliani një pjesë të mirë të intervistës ia ka kushtuar klubit anglez, për të cilin ka vetëm fjalë të mëdha.

“Kam dhënë 100 për qind gjatë gjithë kohës së kamë luajtur për Liverpoolin. Pesë vite, kamë bërë gjithçka çka kam mundur. E dua këtë klub, por është koha për një aventurë të re”.

“Kam shumë kujtime të mira dhe shumë njerëz për të falënderuar në Liverpool. Nuk do të largohesha për asnjë klub, por Barcelona është diçka tjetër. Është një ëndërr, një vend magjikë për mua”.

“Kur isha i ri shikoja Ronaldinhon teksa luante, teksa bënte magji. Tani ata kanë Messin”.

“Liverpooli janë në një pozitë të mirë, me shumë lojtarë të mirë. Transferimi i Virgil Van Dijk është një garanci, Mo Salah është një lojtar i mrekullueshëm. Mezi po pres t’i shoh teksa fitojnë trofe dhe unë të festoj suksesin e tyre”.

“Do kthehem te Liverpooli për t’u thënë lamtumirë bashkëlojtarëve, stafit dhe njerëzve që më kanë ndihmuar mua dhe familjes time. U detyrohem shumë atyre”, ka thënë Coutinho. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 08.01.2018 09:50
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.