Shqiptari i dëbuar merr mbiemrin e gruas italiane me shpresë se nuk do të zbulohet, por…

Nga Redaksia 07.01.2018 09:27

Për më tepër, ai ka kërkuar një leje qëndrimi në Itali, si pjesëtar i ri i familjes dhe me këtë rast ka besuar se nuk do ta zbulohet identiteti i tij i mëparshëm

Një shqiptar që kishte jetuar në Itali, pasi që e kishin dëbuar, ishte martuar në Shqipëri me një italiane. Meqë e kishte marrë mbiemrin e saj, ai, mendimin se ka ndryshuar identitetin, kishte udhëtuar për në Itali, në Tirolin Jugor, shkruan tageszeitung.it. Por gjërat për shqiptarin 39 vjeçar kanë rezultuar krejtësisht ndryshe…

Dëbimi i mëparshëm nga Italia atij i ishte shqiptuar për shkak të veprës penale ushtrim të dhunës seksuale dhe mbi këtë bazë ai nuk kishte të drejtë kthimi në Itali për së paku dhjetë vitet e ardhshme.

Sidoqoftë, dhëndri i ri ka udhëtuar në Itali me dokumente të reja dhe me mbiemër të ri, atë të shtetases italiane, me të cilën ishte kurorëzuar, transmeton albinfo.ch. Për më tepër, ai ka kërkuar një leje qëndrimi në Itali, si pjesëtar i ri i familjes dhe me këtë rast ka besuar se nuk do ta zbulohet identiteti i tij i mëparshëm.

Por, autoritetet e Kuesturës së Meranit ishin bërë kureshtarë kur kishin parë se banori i ri i këtij qyteti po vinte me një mbiemër shumë të përhapur në Meran. Pas kontrollimit pasues ata e gjetën identitetin e vërtetë të shqiptarit, përcjell albinfo.ch. Si rezultat, ai do të detyrohet të vuajë mbetjen e dënimit të mëhershëm me burg dhe në fund, të dëbohet sërish.

 

Nga Redaksia 07.01.2018 09:27
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.