Daçiq vazhdon të jetojë në ëndrrën se Kosova nuk është e pavarur

Nga Redaksia 07.01.2018 09:23

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq po vazhdon të ëndërrojë se Kosova nuk është shtet i pavarur.

Duke folur për dhjetvjetorin e pavarësisë së Kosovës, ai ka deklaruar se kjo pavarësi është e njënashme.

Sipas tij, Kosova s’ka arritur të bëjë asgjë me këtë vendim që e kishte marrë në vitin 2008, transmeton lajmi.net

“Në shkurt bëhen 10 vjet nga shpallja e atij akti të njëanshëm. E çka ka ndodh me atë pavarësi të Kosovës? A ia kanë dalë të arrijnë diçka me të? As kanë arritur e as do arrijnë. Mes tjerash, edhe duke iu falënderuar miqve tanë”, thotë Daçiq.

Tutje ministri serb ka thënë se një zgjidhje finale me Kosovën do të jetë e vështirë të arrihet në këtë vit.

Sipas Daçiqit, është shumë e rëndësishme që në Serbi ka filluar një dialog i brendshëm.

“Serbinë e presin periudha të vështira për zgjidhjen e problemit me Kosovën”, ka thënë ai.

 

Nga Redaksia 07.01.2018 09:23
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.