Si të gatuani kekun më të mirë që keni provuar me shegë

Nga Redaksia 06.01.2018 09:51

Kjo ëmbëlsirë është shumë e thjeshtë në përgatitje dhe shumë e shijshme. Për përgatitjen e saj mjafton pak fantazi... shtojini kokrra shege kësaj ëmbëlsire dhe shijoni deri në maksimum shijen e saj

Përbërësit:

  • 4 vezë
  • 1 gotë uji sheqer
  • 1 gotë uji bollgur
  • 1 gotë uji miell
  • 1 bustinë kanellë
  • 1 filxhan çaji vaj
  • 1 gotë qumësht
  • 1 bustinë vanilje
  • 1 bustinë sheqer pluhur
  • 1 shegë e qëruar
 
Përgatitja:


Në një tas përzieni vezët dhe sheqerin. Përzieni me një rrahës derisa të sheqeri të jetë tretur.


Shtoni bollgurin, miellin, kanellën, vajin, qumështin, vaniljen dhe sheqerin pluhur. Përzieni sërish derisa të jetë krijuar një krem homogjen.


Më pas shtoni kokrrat e shegës dhe vendoseni ëmbëlsirën të piqet në 175 gradë për 30 minuta.Ju bëftë mirë!/Shije.al

 

Nga Redaksia 06.01.2018 09:51
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.