Në total, dy tregjet më të mëdha kanë fituar 58.7 miliardë dollarë më 2017, gati 35 për qind më shumë se 43.5 miliardëshi i vitit 2016

Nga Redaksia 06.01.2018 09:36

Të hyrat totale të aplikacioneve në botë janë rritur për 35 për qind në vitin 2017, duke arritur në total prej 60 miliardë dollarësh, sipas një raporti të ri nga kompania “Sensor Tower”.

Kjo kompani mat të hënat nga aplikacionet e paguara dhe veçoritë të tjera që paguhen në App Store të Apple dhe Google Play të Google.

Gjithsesi, Apple është fituesi më i madh me gati dyfish në krahasim me Google Play, transmeton Albinfo.ch.

App Store siguroi 38.5 miliardë dollarë për një vit, ndërsa 20.1 miliardë dollarë shkuan për Google Play. Kjo tregon rritje prej 34.7 për qind për Apple në krahasim me vitin 2016 dhe 34.2 për qind për Google Play në krahasim me një vit më herët.

Në total, dy tregjet më të mëdha kanë fituar 58.7 miliardë dollarë më 2017, gati 35 për qind më shumë se 43.5 miliardëshi i vitit 2016.

 

Nga Redaksia 06.01.2018 09:36
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.