Pija natyrale për fryrjen e barkut dhe çlirimin e gazrave. Do të shpëtoni njëherë e mirë!

Nga Redaksia 05.01.2018 11:33

Fryrja e barkut dhe gazrat janë dy nga problemet që dëgjojmë më shpesh gjatë gjithë kohës. Sipas mjekëve, ka disa ushqime dhe erëza që nxisin prodhimin e gazrave, si përshembull lakra. Nga ana tjetër, ekzistojnë medikamente për trajtimin kronik të fryrjes së barkut dhe çlirimin e gazrave.

Por në vend të medikamenteve, ne do t'ju tregojmë recetën e një smoothie që ndihmon për fryrjen e barkut dhe çlirimin e gazrave.
 

Përbërësit: 

1 filxhan çaj kamomili
Disa luleshtrydhe
Disa copa të prera anasi
Yogurt me vanilje
1 lugë gjelle mjaltë
Disa kuba akulli
 

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe lërini derisa të formohet smoothie. Ju bëftë mirë!

 

Nga Redaksia 05.01.2018 11:33
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.