Si të bëni uthull molle në shtëpi vetëm me tre hapa

Nga Redaksia 05.01.2018 11:31

Në fillim hiqni zemrat e mollës dhe hidhini në kavanoz. Pastaj prisni pjesët e tjera të mollës. Shtoni ujë të ftohtë derisa të mbulohen të gjitha mollët. Mbyllini me një kapak dhe lëreni në errësirë, në vend të thatë dhe temperaturë ambienti rreth 25 gradë.

Pas 2 -3 ditësh mbi sipërfaqen e ujit do të formohet një shkumë të cilën duhet t’a hiqni. Mbyllni kapakun përsëri dhe lërëni të patrazuar për 7 ditë. Pas 7 ditësh, kulloni ujin e dalë nga mollët dhe hidheni në një enë të re. Kështu keni përftuar uthullën natyrale të mollës./Shije.al

 

Nga Redaksia 05.01.2018 11:31
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.