Zëvendësimi i baterive të iPhone mund të dëmtojë shitjet e Apple në 2018-ën

Nga Redaksia 04.01.2018 11:20

Menjëherë pas ankesave, Apple kërkoi falje zyrtarisht duke premtuar zëvendësimin e baterive jo për 79 dollar, por me një ulje në 29 dollar.

Zëvendësimi i baterive të iPhone-ve mund të dëmtojë shitjet e iPhone në 2018-ën ndërsa më shumë përdorues nuk do ta shohin të nevojshme kalimin në modelet e fundit të telefonëve të Apple.

Kështu shprehej një analist i Barclays i cili thotë se 77% e konsumatorëve të iPhone përdorin iPhone 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus dhe SE.

Kjo do të thotë se edhe sikur një numër i vogël të aplikonte për ndryshimin e baterive, do të kishte një impakt të lartë në shitjet e modeleve të reja të iPhone.

Konsumatorët e Apple shpërthyen në kritika ndaj kompanisë e cila muajin e kaluar konfirmoi ngadalësimin e qëllimtë të iPhone në mënyrë që të parandalohej fikja e papritur i telefonëve.

Menjëherë pas ankesave, Apple kërkoi falje zyrtarisht duke premtuar zëvendësimin e baterive jo për 79 dollar, por me një ulje në 29 dollar.

Kompania përballet me tetë padi në gjykatë në Kaliforni, Nju Jork dhe Ilinios./PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 04.01.2018 11:20
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.