Dell përditëson XPS 13 me ekran 4K dhe procesor i7 të gjeneratës së tetë

Nga Redaksia 04.01.2018 11:18

Laptopi i ri u prezantua përpara CES 2018-ës, shfaqjes vjetore të teknologjisë që mbahet në Las Vegas.

Dell përditësoi laptopin flagship XPS 13 me një ekran 4K dhe gjeneratën e tetë të procesorët Intel Core i7.

Modeli i ri XPS 13 ka një ekran 4K Ultra HD me rezolucion 3840 x 2160 dhe me teknologjinë e prekje InfinityEdge.

Kompania thotë se ky është laptopi 13 inç më i vogël në botë me peshë prej vetëm 900 gram.

Laptopi i ri u prezantua përpara CES 2018-ës, shfaqjes vjetore të teknologjisë që mbahet në Las Vegas.

Bateria e tij mund të mbajë për 19 orë e 46 minuta. Ai vjen me dy opsione procesorësh: Intel Core i5-8250U ose i7-8550U. Skaneri i shenjave të gishtërinjve qëndron në të majtë të laptopit.

Vjen me një version 64-bit të Windows 10 Home dhe Windows 10 Pro dhe me 4 deri në 16GB RAM.

Laptopi ka bokse stereo Waves MaxxAudio Pro, një kamër dhe katër mikrofonë. Laptopi fillon nga 950 dollar për modelin Ubuntu deri në 1,000 dollarë për modelin Windows. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 04.01.2018 11:18
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.