iPhone mbetet produkti më i shitur për 2017

Nga Redaksia 02.01.2018 13:24

Edhe njëherë, iPhone është produkti më i shitur teknologjik për vitin 2017, duke shitur më shumë njësi.

Sipas Daniel Ives, analist pranë GBH Insights, i cili ka kompozuar listën për USA Today, Apple ka shitur 223 milionë iPhones në vitin 2017, derisa vitin e kaluar kishte shitur 211 milionë.

Pjesa tjetër e top 5:  Samsung Galaxy S8 dhe Note 8: 33 milionë 

Mikrofonat Amazon Echo Dot: 24 milionë

Ora e mençur Apple: 20 milionë

Konsolla për videolojëra Nintendo Switch: 15 milionë

Por mbi të gjitha, Apple ka shitur më shumë iPhone, megjithëse më pak se në vitin 2015, kur shkoi në 230 milionë njësi. Ky ishte viti i iPhone 6, një ridizajn që solli një model më të madh për herë të parë për konsumatorët, transmeton KosovaPress.

 

Nga Redaksia 02.01.2018 13:24
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.