Vuçiq: Shpresojë të mbijeton populli në Jug të Serbisë, jashtë agjendës së bisedimeve

Nga Redaksia 30.12.2017 10:35

“O Zot na ruaj” ishte përgjigja e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në pyetjen e gazetarit nga Fonet se komunat Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë a mundë të jenë pjesë e bisedimeve për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

“Nuk kam menduar në atë gjë diçka por dikush tjetër ndoshta. As nuk më bie ndërmend”, u shpreh Vuçiq.

Ai tha se po të ketë diçka do të shkoj në Medvegjë dhe do ti thotë popullit, transmeton Titulli.com.

“Bashkërisht kemi punuar rrugët dhe shumë projekte të infrastrukturës dhe kur të kemi ndonjë investitorë të ri do të festojë së bashku me popullin”, theksoi Vuçiq.

Vuçiq deklaroi se shpreson se populli që jeton në jug të Serbisë dhe serbët në Kosovë do të mundë të jetojnë dhe mbijetojnë./Titulli.com/

Nga Redaksia 30.12.2017 10:35
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.