Babai i Hazardit: Refuzoi vazhdimin e kontratës me Chelsean, pret lëvizjen e Real Madridit

Nga Redaksia 29.12.2017 13:13

Sipas Thierry Hazard, babait të Eden Hazard, ylli belg refuzoi një zgjatje të kontratës me Chelsean, i cili thotë se djali i tij po pret për transferimin e tij te Real Madridi.

Ylli belg, 26-vjeçar, ishte rikthyer në sezonin e tij më të mirë të fundit pasi Chelsea fitoi titullin e Ligës Premier, pas një sezoni të mëparshëm të dobët në të cilin ai luftoi për të bërë paraqitje të mira.

Ai ka vazhduar paraqitjet e tij mbresëlënëse në sezonin 2017-18 dhe, edhe pse kontrata e tij vazhdon deri në qershor të vitit 2020, thashethemet kanë vazhduar të vërtiten lidhur me një transferim të mundshëm në Santiago Bernabeu.

“Kjo ishte një mënyrë që, nëse ishte e nevojshme, ai mund të ndiqte interesin e Realit, ekip në të cilin ai e sheh vetën duke luajtur”.

“Edeni është vetëm një nga palët e përfshira në të ardhmen e tij”, përfundoi babai i Hazardit. /Telegrafi/

 

 

 

Nga Redaksia 29.12.2017 13:13
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.