Kamberi: Viti 2017 i suksesshëm për komunën e Bujanocit, projekte të reja na presin (video)

Nga Redaksia 29.12.2017 13:06

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi gjatë një bisede për Titulli.com paraqiti të arriturat dhe sukseset e vitit 2017 si dhe planet e qeverisjes lokale që drejton ai edhe për vitin 2018.

 “Ka qenë një vit i suksesshëm ku për here të parë komuna e Bujanocit ka arritur të realizoj buxhetin e paraparë deri më sot deri në 102% gjë kjo që shumë rrallë ndodh jo vetëm në komunën tone por edhe në komunat tjera”, tha mes tjerash Kamberi.

Sipas Kamberit të  gjitha projektet e infrastrukturës të cilat janë paraparë për vitin 2017 janë realizuar me sukses përveç dy projekteve të cilat janë në fazën e ankesës së shkallës dytë në komisionin e ofertuesit në Beograd dhe shtyhen të realizohen për vitin 2018.

Ai tha se do të ketë një shërbim miqësor dhe sa më efikas nga ana e administratës komunale për qytetarët e komunës së Bujanocit me përkrahje maksimale brenda mundësive dhe kapaciteteve që i posedon komuna.

Për më tepër shikoni intervistën e realizuar në Facebook  /Titulli.com/

Nga Redaksia 29.12.2017 13:06
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.