Largohet prej Barcës, Arda Turan takohet me presidentin e Besiktasit

Nga Redaksia 17.12.2017 11:19

Arda Turan është shumë pran largimit nga skuadra e Barcelonës.

Mesfushori turk këtë sezon nuk ka hapësira te katalunasit dhe për këtë arsye po kërkon të largohet në afatin kalimtar të janarit.

Tashmë mediat turke raportojnë se reprezentuesi ka pasur kontakte me ekipin që garon në Ligën e Kampionëve, Besiktasin.

 

Arda Turan për gjashtë sezone ka luajtur te Galatasaray

Në fakt, këtë e pohoi një ish-menaxher i skuadrës turk, Sinan Engin, i cili është i njohur edhe si analist sportiv.

“Arda Turan, Fikret Orman dhe menaxheri i lojtarit, Umut Güner janë takuar këto ditë në Londër. Mund të realizohet transferi te Shqiponja e Zeza”, tha ish-futbollisti i Besiktasit.

Kjo e fundit tashmë gjendet në fazën e eliminimeve të garës më prestigjioze evropiane për klube, ku do të takohet me Bayern Munichun.

Kujtojmë se në këtë sezon 30-vjeçari ka pasur vetëm pesë paraqitje me fanellën e Barcës. /Telegrafi/

 

Nga Redaksia 17.12.2017 11:19
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.