Gruevski: Nuk do të favorizoj asnjë kandidat për kryetar të VMRO-DPMNE-së

Nga RedaksiaR 12.12.2017 08:16

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski nuk planifikon të përzihet në vendimet e delegatëve, as t’ju sugjerojë cilin ta mbështesin dhe ta përzgjedhin për kryetar të ardhshëm të partisë. E le që ata vetë të vendosin, ndërsa kandidatët të zhvillojnë garë brendapartiake dhe të kenë kujdes në mbajtjen e unitetit të partisë.

“Shumica e atyre personaliteteve, emrat e të cilëve çdo ditë përmenden në media si kandidatë potencialë për kryetar të VMRO-DPMNE-së, janë bashkëpunëtorë dhe miq të mi për shumë vite me radhë, njerëz me të cilët, me vite së bashku kemi punuar dhe së bashku sjellim dhe ende sjellim vendime në parti. Me një pjesë prej tyre edhe në Qeveri, i kemi ndarë edhe të mirat edhe të këqijat dhe me gjithë ata kam relata të afërta, si zyrtare ashtu edhe private. Prandaj, unë nuk planifikoj të përzihem në vendimet e delegatëve, e as t’ju sugjeroj se cilin të mbështesin dhe të përzgjedhin për kryetar të VMRO-DPMNE-së”, shkruan Grusevki në profilin e tij në FB.

Përzgjedhja e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, sipas tij, duhet të jetë demokratik dhe të rrjedh nga besimi i thellë ndaj atij personi të atyre të cilët do të votojnë dhe atyre të cilët do t’ua delegojnë atë privilegj, ndërsa ata, siç potencoi, janë anëtarë të partisë.

Shton edhe se secili prej kandidatëve të mundshëm emrat e të cilëve përmenden në media deri më tani ka përvojë, njohuri, vizion dhe kapacitet të mjaftueshëm, nëse zgjidhet në kongres me siguri dhe bindshëm ta fitojë LSDM-në dhe Zaevin në zgjedhjet e ardhshme, nëse ka terren të barabartë për luftë politike. 

 
 

Nga RedaksiaR 12.12.2017 08:16
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.