A do të pranohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit?

Nga Redaksia 08.12.2017 19:37

Komiteti Qendror i OBRM-PDUKM-së do të mblidhet të dielën për të diskutuar dhe vendosur rreth dorëheqjes së liderit të kësaj partie, Nikolla Gruevski, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas Statusit të partisë, duhet më së paku 100 vota të anëtarëve të Komitetit qendror për t’u pranuar dorëheqja e Gruevskit. Pas kësaj, duhet të vërtetohet propozimi i Komitetit Ekzekutiv për mbajtjen e Kongresit të jashtëzakonshëm që është caktuar për më 23 dhjetor në Vallandovë.

Megjithëse nuk ka ndonjë emër konkret, Kanal 5 raporton se ka disa kandidatë që kanë dalë në terren dhe po mbledhin nënshkrimet e nevojshme për të hy në garën për kreun e OBRM-PDUKM-së.

Në prak të protestës, lëvizja për reforma në këtë parti ka bashkuar forcat me FRODEM-in e Jove Kekenovskit që do të tentojnë t’i futin kërkesat e tyre brenda partisë. Ata do të bëjnë të ditur më 17 dhjetor se si do të veprojnë më tutje./Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 08.12.2017 19:37
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.