Serbët në Preshevë garojnë me listën “Aleksandër Vuçiq-Për Serbi të Bashkuar”

Nga Redaksia 07.12.2017 10:17

Përfaqësuesit politik të serbëve në Preshevë kanë dorëzuar listën për zgjedhje të parakohshme që do të mbahen më 24 Dhjetor.

Sipas komisionit komunal zgjedhorë, kjo listë përbëhet prej 13 kandidatëve për këshilltar komunal dhe mban emrin “Aleksandër Vuçiq-Për Serbi të Bashkuar”, shkruan Titulli.com.

Në këtë listë janë përfshirë kandidatët nga Partia Përparimtare Serbe, Partia Socialiste e Serbisë, Partia Radikale Serbe, Serbia e Bashkuar, Partia e Pensionistëve të Bashkuar dhe lëvizja Socialiste.

Kjo është lista e shtatë që është dorëzuar në komisionin komunal zgjedhorë dhe pritet që në zgjedhjet të konkurrojnë 8 lista zgjedhore./Titulli.com/

 

Nga Redaksia 07.12.2017 10:17
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.