UEFA refuzon planin e Milanit për FFP-në

Nga Redaksia 07.12.2017 08:48

UEFA ka refuzuar planin e Milanit për një marrëveshje vullnetare për parametrat e Fair Playt Financiar, raportojnë La Gazzetta dello Sport dhe Il Corriere dello Sport.

Rossonerët kishin prezantuar një plan ku shihej stabilizimi ekonomik i klubit për vitet e ardhshme, me të cilin u shpresua të bindej UEFA që të heqë dorë nga sanksionet.

Edhe pse një vendim final pritet të premtën, edhe La Gazzetta dello Sportedhe Il Corriere dello Sport pohojnë se UEFA tashmë ka refuzuar propozimin si jo fizibil.

Kjo do të thotë se Milani me shumë gjasë do të dënohet dhe do të ketë kufizime për aktivitetin e transferimeve, e në rastin më ekstrem t’i ndalohet pjesëmarrja në garat evropiane.

Presidenti i UEFA-s, Aleksandar Ceferin tha muaj më parë se ai ishte i brengosur me planin e prezantuar për FFP-në nga gjigantët e Serie A.

Kjo do të vë presion të mëtutjeshëm në pronarin Yonghong Li, në mesin e raportimeve tjera për një blerje të klubit nga miliarderi Faëaz Alhokair.

Milani është goditur nga rezultatet negative këtë sezon dhe një mos kualifikim në Ligën e Kampionëve këtë sezon penalizon të ardhmen e klubit Rossoner. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 07.12.2017 08:48
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.