Kombinimi i mjaltit dhe susamit do të rifillojë trupin tuaj

Nga Redaksia 07.12.2017 08:38

Ky kombinim është një burim i vërtetë i vitaminave, kryesisht nga grupi A, B dhe E, si dhe acide dhe minerale omega. Rekomandohet të merrni atë në stomak bosh herët në mëngjes.

Mjalti dhe susami ndihmojnë në forcimin e imunitetit, trajtimin e kapsllëkut, zvogëlimin e dëshirës për ëmbëlsira, ndihmën në përzierje të barkut dhe mund të ndihmojnë me gastrit, kolit dhe ulçerë. Përzierja forcon kockat, stimulon aktivitetin mendor, rrit qëndrueshmërinë fizike dhe është i shkëlqyer për përmirësimin e cilësisë dhe shëndetit të lëkurës dhe flokëve.

Përgatitja:

Një lugë gjelle mjaltë përzihet me një lugë susam, derisa përzierja fillon të ngjajë si halvë. Kjo sasi e përzierjes ka 155 kalori, 8 gram yndyrë, 21 gram hidratë qymyr, një gram fibër dhe tre gram proteina. Kur përdorni të gjitha ilaçet natyrore, këshillohet që të konsultoheni me mjekun tuaj.

 

Nga Redaksia 07.12.2017 08:38
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.