Nissan do të nisë testimin e taxit vetë-drejtues vitin e ardhshëm

Nga Redaksia 07.12.2017 08:37

Prodhuesi i veturave Nissan planifikon që të testoj veturat taxi vetë-drejtuese duke filluar nga muaji mars i vitit të ardhshëm.

Nissan është duke bashkëpunuar me kompaninë japoneze DeNa, e cila operon në shërbimet online për lojëra, shëndet dhe industritë automobilistike.

Ajo do të punoj me veturën elektrike Nissan Leaf, të cilën pasagjerët do ta komandojnë përmes një aplikacioni.

Nissan do të bëhet pjesë e disa prodhuesve të makinave vetë-drejtuese, duke përfshirë General Motors dhe Volvo.

Testimet e para do të realizohet gjatë një periudhe dy javore në Yokohama.

Sistemi Easy Ride mund të lansohet në Japoni në vitin 2020./klankosova.tv/

 

 

Nga Redaksia 07.12.2017 08:37
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.