​Google përgatit Android Go për telefona të mençur

Nga Redaksia 07.12.2017 08:30

Qysh në maj të këtij viti, Google premtoi se do të ofronte një version të sistemit operativ Android Oreo, të destinuar për pajisje modile me karakteristika të dobëta.

Bëhet fjalë për sistemin operativ Android Go (edition Oreo), i cili tashmë është transferuar te prodhuesit e pajisjeve dhe zhvilluesit, dhe së shpejti do të jetë në dispozicion për përdoruesit, shkruan The Verge, përcjell KosovaPress.

Android Go është një version i Android Oreo për të ofruar performancë më të mirë në telefona të mençur me 512MB ose 1GB RAM. Për krahasim, Pixel 2 ka 4GB RAM, ndërsa iPhone X ka 3GB RAM. Samsung Galaxy Note 8 ofron edhe 6GB RAM.

 

 

Nga Redaksia 07.12.2017 08:30
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.