Nxihet Serbia, operacioni masiv vë dhjetëra vetë në pranga

Nga Redaksia 06.12.2017 17:49

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka njoftuar se ka arrestuar sot 97 persona.

Siç raportojnë mediet serbe, këta persona dyshohen se kanë kryer veprat penale “vjedhje e rëndë dhe grabitje”, transmeton Indeksonline. Ky aksion i madh policor është zhvilluar në Beograd, Kragujevc, Novi Pazar, Leskovc, Pirot, Pozharevc, Jagodinë, Prokuplje etj. Këta persona dyshohen se kanë kryer më shumë se 300 vjedhje të rënda para një kohe.

Për këto veprime, ndaj të dyshuarve janë ngritur kallëzime penale. Si dëshmi ndaj tyre janë sekuestruar katër vetura, një motor, një skuter, një pikturë, shumë telefona celularë, SIM kartela, dy kompjuterë, mobilie të ndryshme dhe pajisje teknike që janë  vjedhur nëpër banesa e shtëpi të ndryshme.

Nga Redaksia 06.12.2017 17:49
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.