Clattenburg: U largova nga Liga Premier shkaku i Jose Mourinhos

Nga Redaksia 06.12.2017 10:13

Gjyqtari i njohur anglez, Mark Clattenburg, thotë Jose Mourinho është shkaktari që ai e la gjykimin në Ligën Premier.

Clattenburg në shkurt e bëri zyrtar largimin nga Liga Premier për të kaluar në federatën saudite të futbollit.

Gjyqtari 42 vjeç ka debutuar në Ligën Premier në vitin 2004, dhe ndeshja e fundit ishte në janar të vitit 2017 mes Manchester United dhe Stoke City.

Në këtë ndeshje Wayne Rooney e kishte thyer rekordin e Sir Bobby Charlton për numrin e golave, ndërsa Manchester United, kishte barazuar 1-1.

 

Mark Clattenburg kur gjykonte në Ligën Premier /Getty Images)

“Referova në ndeshjen që Wayne Rooney theu rekordin e Bobby Charlton dhe Mourinho erdhi në dhomat e zhveshjes dhe ishte i palumtur për një penallti me dorë që nuk e kisha dhënë”.

“Stadiumi i Stoke, është gjithmonë i ftoftë dhe i lagësht dhe të gjykosh Man United nuk është asnjëherë e lehtë”.

“Të vinte pas ndeshjes që e kisha një paraqitje të mirë dhe në dhomën time të zhveshjes për të kritikuar paraqitjen time, për një top me dorë, ku unë e pash që ishte në gjoks, e dija se ai donte të vinte dyshime mbi atë që e mendoja”.

 
 

Mourinho si trajner njihet për polemika me gjyqtarët

“Shkova në shtëpi me mendjen që kisha bërë një gabim të madh dhe gruaja ime e pa që unë kisha ndryshuar dhe i thash vetës: “A dua të jem më pjesë e kësaj më? A dua të referoj më?”.

“Mendova në vete dhe nuk kisha më kënaqësi të gjykoja dhe për këtë u largova”, ka thënë Clattenburg. /Telegrafi/   

 

 

Nga Redaksia 06.12.2017 10:13
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.