36 telefonë Samsung pritet të kalojnë në Android 8.0 Oreo

Nga Redaksia 06.12.2017 09:59

Kanë kaluar muaj që nga debutimi në Gusht i Android 8.0 Oreo ndërsa ritmi i adoptimit ka qenë ai që pritej, shumë larg rivalëve të Apple iOS.

Vetëm 0.3% e telefonëve Android kanë kaluar në versionin më të fundit të sistemit operativ të Google.

E gjitha kjo ka për të ndryshuar shpejt ndërsa kompani si Samsung kanë nisur përgatitjet për një mori përditësimesh në muajt në vijim.

Ja lista e telefonëve:

Sipas një raporti të publikuar, në listën e parë të përditësimeve do të jenë padyshim flashipët Galaxy S8, S8+ dhe Note që tashmë kanë nisur testimet beta të Android Oreo.

Megjithatë në total janë 36 pajisje, telefona dhe tabletë, që pritet të kalojnë në Android 8.0 Oreo citon raporti.

Pjesë e listës janë edhe telefonë të disa viteve më parë si Galaxy S6 dhe Note 5 nga 2015-ta.

Ky është një detaj i rëndësishëm sepse janë telefona përtej ciklit dy vjeçar të përditësimeve të premtuara. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 06.12.2017 09:59
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.