Simeone: Eleminimi nuk është fundi i epokës

Nga Redaksia 06.12.2017 09:55

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka këmbëngulur se eleminimi nga Liga e Kampionëve nuk është fundi i epokës, por një fillim i ri.

Atletico u eleminua nga faza e grupeve për herë të parë nën dretjimin e Simeones kur të martën barazoi me Chelsean në Stamford Bridgen dhe Roma mposhti Qarabagun në shtëpi.

“Dhemb pa dyshim sepse futbolli di të jetë i mrekullueshëm”.

 

“Ne jemi eleminuar pasi morëm më shumë pikë ndaj top ekipit se sa ndaj ekipit të fundit në tabelë. Nuk do të kërkojmë arsyetime, por do të marrim përgjegjësi”.

“Ndeshja ndaj Qarabagut ku qëlluam portën 10 herë pa shënuar, është vështirë për t’u sqaruar”.

“Fundi i një epoke? Jo, është e kundërta, kjo ka hapur një sfidë të re për entuziazmin tonë që të vazhdojmë luftën. Gjithçka e keqe është e mirë për ne”, u shpreh Simeone.

Atletico barazoi dy herë me Qarabagun dhe kjo i ka bërë më së shumti dëm klubit spanjoll. /Telegrafi/

 

 

Nga Redaksia 06.12.2017 09:55
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.