Vazot dhe mundësit e përballjeve në fazën e eliminimit direk

Nga Redaksia 06.12.2017 09:51

Fansat e Ligës së Kampionëve i dinë 12 nga 16 skuadrat që kanë kaluar në fazën tjetër, ndërsa të mërkurën do të kompletohet 16 më të mirat e Evropës.

Manchester United, Paris Saint-Germain, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham janë konfirmuar si koka grupi. E fundit do të vendohet mes Liverpoolit dhe Spartak Moskës.

Vendin e dytë e kanë siguruar Baseli, Bayern Munich, Chelsea, Juventus dhe Real Madridi.

Tre skuadrat që janë më afër kualifikimit janë Sevilla, pastaj Shakhtar që duhet të barazojë me Manchester Cityn dhe Porto që i duhet një pikë më Monacon.

Nëse Liverpool e siguron vendin e parë, do të luajë me: PSG, Barcelona ose Besiktas.

Barcelona ka gjasa të luajë me Chelsean e Antonio Contes, ndërsa mundësi mbetet edhe Bayern munich.

Real Madrid rrezikon të përballet me PSG-në, Manchester Unitedin, Manchester Cityn, Liverpoolin ose Romën.

 

Sevilla nuk e ka konfirmuar ende pozitën, por nëse e mbyll si lider mund të luajë me Chelsean ose Juventus.

Shorti i 16 më të mirave mbahen të hënë me 11 dhjetor. /Telegrafi/  

 

 

 

Nga Redaksia 06.12.2017 09:51
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.