Real Madridi vendos që të blejë lojtarë në janar, kërkohet portier dhe sulmues

Nga Redaksia 04.12.2017 20:27

Drejtori gjeneral i Real Madridit, Jose Angel Sanchez, ka biseduar të hënë me presidentin Florentino Perez, duke vendosur që të harxhohen disa para për afatin kalimtar dimëror.

Los Blancos do ta përforcojnë skuadrën që në janar dhe ky është një lajm i madh për tifozët e klubit gjigant.

Mbledhja ka zgjatur dy orë e gjysmë, ndërsa nga kjo mbledhje është dalë me vendim që klubi shkaku i lëndimeve dhe pozitës në La Liga të tentojë transferime në mes të sezonit 2017/18.

 

Zinedine Zidane i ka treguar dëshirat e tij për përforcime (Getty Images)

Perez nuk ka pasur shumë sukses në transferimet në janar, pasi kanë ndodhur disa dështime të mëdha si Emmanuel Adebayor, Antonio Cassano dhe Lucas Silva, që kishin ardhur në janar.

Real Madrid e di mirë se cilët lojtarë do të synohen, shkruan Marca.

Për portën do të tentohet i riu i Athletic Bilbaos, Kepa Arrizabalaga, që në ndeshjen e fundit pikërisht kundër Real Madridit bëri pritje të mëdha.

Ndërsa pika më e dobët mbetet sulmi ketë sezon me Mauro Icardin dhe Timo Wernerin, që prijnë në krye të listës.

 

Icardi përgjatë këtyre katër vjetëve te Interi ka shënuar 82 gola në 135 paraqitje

Nga 1 janari, Real Madridi ka të drejtë të regjistrojë lojtarë dhe mund të luajën pastaj që nga ajo ditë./Telegrafi/

 

 

 

Nga Redaksia 04.12.2017 20:27
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.