Qytetarët raportojnë: Pusetat e kanalizimit rrezik për nxënësit e shkollës fillore në Bujanoc

Nga Redaksia 04.12.2017 10:35

Qytetarët kanë njoftuar redaksinë e Titulli.com se në oborrin e shkollës fillore “Naim Frashëri” në Bujanoc gjenden të hapur disa puseta të kanalizimit që paraqesin rrezik për nxënësit e kësaj shkolle.

“Dua të ju njoftoj se në oborrin e shkollës disa nga pusetat e kanalizimit janë hapur e nuk kanë mbulesë apo kapak edhe mundë që nxënësit të bien në to”, i ka shkruar Titulli.com një prindër i nxënësit në këtë shkollë.

Ai deshti të mbetet anonim për këtë njoftim që i bërë redaksisë Titulli.com dhe kërkoi që të merren masa nga udhëheqësit e shkollës sepse rreziqet mundë të jenë më të mëdha.

Hapja e pusetave të kanalizimit dhe largimi i kapakut mbetet shqetësim jo vetëm për rastin në shkollën fillore në Bujanoc por edhe lokacione tjera në territorin e komunës së Bujanocit./Titulli.com/

Nga Redaksia 04.12.2017 10:35
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.