Serbi, arrestohen 139 njerëz për drogë dhe armë

Nga Redaksia 04.12.2017 10:32

Pjesëtarë të MBP-së serbe në disa aksione të ndara gjatë ditëve të kaluara kanë arrestuar 139 persona për shkak të dyshimit për vepra penale, tregti me drogë dhe armë.

Për shkak të posedimit të narkotikëve, janë arrestuar 96 persona, prej të cilëve janë konfiskuar 128,5 kilogramë drogë, ndërsa janë zbuluar edhe shtatë laboratori për prodhim të narkotikëve të ndryshëm.

Për shkak të posedimit dhe mbajtjes së palejuar të armës janë arrestuar 43 njerëz, te të cilët janë gjetur 14,5 kg mjet shpërthyes, granata dore, 56 pushka, 36 pistoleta dhe gjashtë bomba.

 

Nga Redaksia 04.12.2017 10:32
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.