Apple publikoi përditësimin iOS 11.2

Nga Redaksia 03.12.2017 13:03

Është koha të përditësoni përsëri iPhone tuaj. Apple publikoi iOS 11.2 dhe tipari kryesor i këtij përditësimi është Apple Pay Cash, një funksion i cili bën të mundur dërgimin dhe pranimin e parave nga miqtë dhe familja që përdorin Apple Pay.

Kjo veçori në të vërtetë është e disponueshme vetëm në SHBA aktualisht por pritet që në muajt e ardhshëm të ofrohet në mbarë botën.

Sa i takon riparimeve të problemeve dhe përmirësimeve Apple ka publikuar një listë ku spikatin:

  • Tre sfonde live për iPhone X
  • Është përmirësuar stabilizimi optik
  • Është përmirësuar stabiliteti i Calendarit
  • Është adresuar një problem ku paneli i Settings shfaqej bosh
  • Është adresuar një problem ku përdoruesit nuk mund të fshinin foto kur iCloud është plot

Përtej këtyre e disa rregullimeve të tjera të gabimeve, Apple ka aplikuar ndryshime në mënyrën sesi butonët Wi-Fi dhe Bluetooth funksionon nga paneli i njoftimeve.

Këta butonë që në të kaluarën përdoreshin për të fikur rrjetet në fjalë tashmë thjesht bllokojnë lidhjet e reja por nuk fikin Bluetooth dhe Wi-Fi. /PCWorld Albanian

 

 

Nga Redaksia 03.12.2017 13:03
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.