Shënohet goli i vitit në Gjermani, Gnabry realizon nga gjysma e fushës (Video)

Nga Redaksia 03.12.2017 12:45

Hoffenheim ka arritur një fitore të madhe duke mposhtur RB Leipzig me rezultat të thellë 4-0.

Padyshim që futbollisti më i mirë në këtë takim ishte mesfushori ofensivë Serge Gnabry që shënoi dy gola.

Goli i dytë i reprezentuesit gjerman njëherit i treti në ndeshje po vlerësohet si më i miri i vitit 2017 në Gjermani.

Futbollisti i Bayernit, i huazuar në Hoffenheim ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm nga gjysma e fushës.

Gjermani kishte parë që portieri i Leipzig, Gulacsi kishte dalë nga porta dhe goditi nga rreth 45 metra duke shënuar për 3-0.

Festa e Gnabryt ishte e madhe në fushë, ndërsa në rrjetet sociale ai po vlerësohet si më i miri në Bundesliga.

Pas fitores ndaj Leipzig, Hoffenheim është ngritur në pozitën e pestë në tabelë me 23 pikë të tubuara. /Telegrafi/

 

 

 

 

 

 

 

 

Nga Redaksia 03.12.2017 12:45
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.