BMW M5 i ri 2018 më në fund fillon të prodhohet në gjermani

Nga Redaksia 02.12.2017 18:58

BMW M5 i ri, sedani më i shpejtë i prodhuar në historinë e kësaj marke, i cili është zbuluar në shtator të këtij viti në panairin e veturave në Frankfurt ka filluar të prodhohet.

Ky BMW është bërë edhe M5 më i shtrenjtë ndonjëherë, me çmim fillestar prej prej 85 mijë euro, e që është rreth 5 mijë më shumë se modeli i tashëm, ka filluar të prodhohen në fabrikën Dingolfing në jug të bavaris, transmeton koha.net.

 

BMW do të filloj dërgesat e M5 në mars të 2018, në Gjermani, Mbretëri të Bashkuar e SHBA, ndërsa ka për synim të thyej rekordin prodhimit të gjeneratës së kaluar, mbi 20 mijë njësi.

BMW M5 do të ketë 600 kuaj fuqi me motorin 4.4 litërsh V8 biturbo, që bënë që shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë ta arrij për vetëm 3.2 sekonda.

 

 

Nga Redaksia 02.12.2017 18:58
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.