Shaqiri: Te Interi ishin 50 lojtarë më dukej vetja se isha në Kazino

Nga Redaksia 02.12.2017 11:25

Xherdan Shaqiri ka qenë për gjashtë muaj futbollist i skuadrës së madhe italiane Inter.

Ylli nga Kosova iu bashkua Interit në afatin kalimtar të janarit nga Bayern Munich, por u largua në korrik në drejtim të Stoke Cityt.

Gjilanasi ka folur për mediat zvicerane për kohën e tij në Itali, duke thënë se ishte një moment i mirë për të pasi kishte edhe familjen afër.

“Shumë mendojnë se gjithçka shkoi keq në Inter, por jo pasi isha afër familjes sime”.

“Futbolli italian nuk ishte shumë tërheqës për mua dhe kjo ishte arsyeja që u largova”, tha Shaqiri.

Tutje reprezentuesi i Zvicrës kujton kohën kur u rikthye nga pushimet tek Inter, duke thënë se ishin 50 lojtarë në dhomat e zhveshjes.

“Kur u riktheva pas pushimeve në stërvitje ishte gjithçka lëmsh. Më dukej vetja që isha në Kazino pasi aty ishin 50 lojtarë që ishin rikthyer nga huazimet dhe klubi duhej t’i gjente ndonjë skuadër tjetër”.

Në fund Shaqiri ka treguar edhe arsyen që iu bashkua skuadrës angleze, Stoke City.

“Kisha luajtur në Gjermani dhe doja diçka të re për karrierën time. Kampionatin anglez e kisha konsideruar gjithmonë si më të fortin në botë”.

 

Xherdan Shaqiri duke festuar një gol të shënuar këtë edicion në Ligën Premier (Foto/Getty Images)

“Vendosa t’i bashkohem Stoke Cityt dhe tani jam shumë i lumtur këtu. Nuk e mendoj njëherë largimin”, ka përfunduar Shaqiri.

26-vjeçari ka zhvilluar 61 ndeshje me Stoke Cityn në Ligën Premier ku ka shënuar 10 gola dhe ka bërë 13 asistime. /Telegrafi/

 

 

 

Nga Redaksia 02.12.2017 11:25
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.