Themelohet Kompania Inovative “Katrori” ne Bujanoc

Nga Redaksia 02.12.2017 11:15

Në prani të disa të ftuarve është bërë prezantimi i kompanisë Inovative “Katrori” e themeluar nga tre djem të rinj në Bujanoc.

‘Kjo erdhi si bashkim idesë duke sjellë një biznes interesant dhe inovativ në vendin tonë e cila është e para e llojit të tillë. Katrori ka investuar në kapitalin e saj një shumë nga subvencionimi i komunës së Bujanocit si dhe pjesa me e madhe nga investimi i vetë anëtareve apo themeluesve te saj”, vlerësuan themeluesit.

Katrori është kompani, e cila merret me krijimin dhe zhvillimin e programeve softverike, aplikacioneve mobile ne sistemin iOS dhe Android si dhe dizajnimin e uebfaqefe.

Kompania Katrori ka angazhuar disa studente te shkencave kompjuterike ne pune-praktike,ku përmes kurseve online nga shkolla te ndryshme te drejtuar nga eksperte te këtyre fushave, do te avancohen dhe të jenë gati për të zhvilluar projekte reale.

“Kompania Katrori do të ofrojë shërbime për bizneset lokale në Bujanoc, qyteteve tjera ne Serbi , Kosove, Maqedoni etj. Te gjitha këto biznese kane mundësinë që të na vizitojnë në zyre, e cila gjendet ne qendër të Bujanocit dhe të bisedojmë për sukseset e shërbimeve që prezantohen përmes softuerit apo aplikacioneve mobile”, tha mes tjerash  Gardian Memeti, njeri prej themeluesve te kompanisë.

Sipas tij pretendimet janë që përmes kompanisë të hyjnë edhe në tregun e jashtë-vendit, e cila mundëson edhe rritjen e kompanisë duke krijuar vende të reja të punës për të rinjtë e talentuar./Titulli.com/

Nga Redaksia 02.12.2017 11:15
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.