APN nis fushatën: Preshevën do ta bëjmë “Popllavë” më 24 Dhjetor

Nga Redaksia 02.12.2017 08:20

Alternativa për Ndryshim ka filluar fushatën parazgjedhore duke prezantuar edhe programin të orientuar në shtatë fusha për qeverisjen e ardhshme katërvjeçare me komunën e Preshevës.

Në sallën e madhe të shtëpisë së kulturës në Preshevë u paraqit edhe lista e kandidatëve për këshilltarë komunal të cilën  e kryeson kryetari i APN-së, Shqiprm Arifi dhe pretendent për kryetar komune, shkruan Titulli.com.

“Të gjithë ata që e dojnë vendin e popullin e vet dojnë një ndryshim esencial për vendin tonë. Ka disa që thonë se e kena mbushur sallën plotë. Në thojmë jo që e kena mbushur sallën plotë por e kena bo popllavë shtëpinë e kulturës”, tha mes tjerash Arifi.

Ai ironizoi edhe me rivalet tjerë politik duke thënë se ata që përmendën se urime fitorja ne ju urojmë triumfin e 24 Dhjetorit.

“Më e forta është që kjo sallë nuk është asgjë me fuqinë e vërtet të Alternativës për Ndryshim. Unë sapo u ktheva nga diaspora dhe besoni se jo shtëpinë  e kulturës por Preshevën do ta bëjmë popllavë”, theksoi mes tjerash Arifi.

Lista zgjedhore e Alternativës për Ndryshim në zgjedhjet lokale më 24 Dhjetor garon në komunën e Preshevës me 38 kandidatë për këshilltar komunal dhe mban numrin 1./Titulli.com/

Nga Redaksia 02.12.2017 08:20
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.