Organizohet diskutim për të drejtat e grave në Bujanoc

Nga Redaksia 01.12.2017 14:19

Forumi i Gruas të Partisë për Veprim Demokratik dega në Bujanoc në bashkëpunim me Qendrë për Avancimin e të Rinjve dhe Grave organizojnë tribunën me temë “Dhuna, pasojat e saj dhe mbrojtja ligjore”.

Ky diskutim publik organizohet  me rastin e fushatës 16 ditësh të aktivizimit kundër dhunës në baza gjinore dhe shënimit të ditës ndërkombëtare të dhunës ndaj gruas.

Tribuna mbahet  ditën e Hënë më 4 Dhjetor me fillim prej orës 18:00 në Shtëpinë e Kulturës në Bujanoc ndërsa të ftuar janë  përfaqësues nga njësia policore në Bujanoc, prokuroria themelore  njësia në Bujanoc, përfaqësues nga Enti për punë sociale, kryetari i komunës Shaip Kamberi, përfaqësues nga shtëpia e shëndetit.

Pjesëmarrja është e hapur për të gjithë të interesuarat dhe diskutimet do të zhvillohen nga panelist dhe pjesëmarrësit./Titulli.com/

Nga Redaksia 01.12.2017 14:19
Shkruaj Koment

Asnjë koment

Ende nuk ka komente!

Më lejoni tju them një histori të trishtuar! Ende nuk ka komente, por mund të jeni i pari që e komentoni këtë artikull.

Shkruaj një koment
Shiko të gjitha komentet

Shkruaj Koment

Hyrje

Fushat e patjetërsuara janë të shënuara me *

Nëse nuk jeni të regjistruar, atëherë klikoni Regjistro!

Para se të dërgoni komentin Tuaj ju lutemi që t’i përmbaheni rregullave të mëposhtme:

Mendimet e shprehura në komente janë opinione private të autorëve të komentit dhe nuk pasqyrojnë pikëpamjet e redaksisë së portalit informativ Titulli.

Gjithashtu lusim lexuesit e portalit Titulli që gjatë shkruarjes së komentit t’i përmbahen drejtshkrimit.

Redaksia mbanë të drejtën e mos aprovimit të komenteve me përmbajtje fyese, që janë vulgare, kërcënuese, raciste si dhe ato të cilat bëjnë thirrje në urrejtje etnike dhe nuk kontribuojnë në komunikim normal mes lexuesve të këtij portali.

Komentet që nuk kanë të bëjnë me temën dhe kanë përmbajtje të papërshtatshme rreth jetës private të personit në artikull, apo fyerje në autorët e tekstit si dhe anëtarët e redaksisë, nuk do të aprovohen.

Vërejtje: Për të dërguar komentin së pari duhet të regjistroheni me emrin (pseudonimin), me të cilin pas aprovimit nga redaksia, këtë emër unik (pseudonim) mund ta shfrytëzoni për dhënien e opinionit tuaj në hapësirën për komentim.